Strona Glówna / Aplikacje / Szybkie prototypowanie

Szybkie prototypowanie Prototypowanie z użyciem druku 3D to dziś konieczność

Skróć czas projektowania i wprowadzenia produktu na rynek, popraw komunikację między dziłami w firmie, usprawnij przesył informacji i rozwiąż problemy powstłe między biurem projektowym, a dziłem inżynierskim. Szybkie prototypowanie pozwala testować Twój projekt na każdym etapie procesu wdrażania. Wyprzedź konkurencję i zwiększ zysk dzięki drukarkom FDM i PolyJet.

Szybkie prototypowanie

Szybkie prototypowanie - Szybkie prototypowanie

Testuj na każdym etapie

Niezależnie jaki produkt wprowadzasz na rynek, bardzo rzadko uda Ci się przeprowadzić proces bez poprawek projektu. Wyniki testów, pomiary i oceny konsumentów są w takim wypadku bezcenną wartością. Drukuj prototypy 3d by zoptymalizować ksztłt i wykryć błędy na każdym etapie projektowania modelu. Dzięki temu masz pewność, że najszybciej jak to możliwe wprowadzasz produkt, który w momencie wejścia na rynek spełnia oczekiwania konsumentów i Twoje.

Redukuj koszty

Im później wykryjesz błąd w projekcie, tym większe musisz ponieść straty zarówno finansowe jak i czasowe. Warto pamiętać o kosztach konieczności wprowadzania zmian do narzędzi i oszczędności materiłu. Drukarki 3d Stratasys pozwalają drukować model w nocy, abyś rano mógł go wziąć w ręce, zbadać, ocenić i sprawdzić pod kątem ewentualnych błędów. Ustaw kilka wersji modelu i wybierz najlepszą. Profesjonalne drukarki 3d dadzą Ci pewność, że pozostawione przez Ciebie części wydrukują się na czas, bez konieczności ciągłej obecności operatora.

Przedstaw Swój pomysł nie tylko na papierze

Kiedy przedstawiasz Swoją wizję wiesz, że jeden dobry rysunek mówi o projekcie więcej niż tysiąc słów. Pomyśl, że tysiąc rysunków mówi mniej niż jeden rzeczywisty, istniejący model, którego można dotknąć, obrócić w dłoniach, zmierzyć. Przedstawiaj Swoje pomysły w najprecyzyjniejszy możliwy sposób !

Pamiętaj też, że dzięki drukowi 3D możesz szybko i we własnym zakresie stworzyć narzędzia, których będziesz używł w produkcji.

Prototypowanie formy wtryskowe

Jednym z zastosowań technologii PolyJet jest tworzenie prototypowych wyprasek do form wtryskowych. Formy wtryskowe mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Ewentualny błąd w ich konstrukcji może być bardzo kosztowny. Drukarki 3d Stratsys PolyJet pozwolą Ci zminimalizować koszt. Drukuj prototypowe formy wtryskowe, dzięki którym stworzysz modele 3d Twojego produktu z materiłu docelowego. Wykryj błędy i zoptymalizuj ksztłt formy zanim zamówisz docelową formę.

Modele koncepcyjne

Szybkie prototypowanie - Modele koncepcyjne

Najlepszy przyjaciel Twojego zespołu projektowego. Zobacz jak w rzeczywistości wygląda Twój model.

Zamieniaj swoje pomysły w modele CAD, a następnie w koncepcyjne modele, w czasie nieosiągalnym nigdy wcześniej. Przedstawiaj swoje pomysły i rozwiązania w najlepszy możliwy sposób, pokaż jak wyglądają w rzeczywistości.

Przekuwaj swoje inspiracje w rzeczywiste modele 3d . Bez outsourcingu. Wprowadzaj poprawki, rozwijaj model, znajduj nowe rozwiązania, eliminuj błędy.

ZOBACZ CZYM JEST DRUK 3D

Drukarki 3D pozwalają na rozwój firm i biur projektowych dzięki możliwości tworzenia większej ilości prototypów szybciej niż było to możliwe do tej pory. Twórz więcej, testuj więcej i rozwijaj produkty, które uznasz za najlepsze.

Twórz i rozwijaj projekt wewnątrz komórki projektowej. Eliminuj błędy, poprawiaj ergonomię, optymalizuj potencjalne zyski. Zaprezentuj model, który spełni Twoje oczekiwania. Ěżadna prezentacja czy program nie przedstawią produktu tak jak modele 3d.

Przystosowane do biur, drukarki FDM Stratasys dają Ci niezwykłe możliwości. Twórz dokładne, wysokiej jakości modele u siebie w firmie. Modele FDM pozwalają na dalszą obróbkę mechaniczną, mogą być wiercone, piaskowane czy też malowane wedle uznania. 

ZOBACZ BIUROWE DRUKARKI FDM Z SERII IDEA

Gdy najważniejszym czynnikiem jest dokładność modelu, oferujemy Państwu technologie PolyJet. Dzięki drukowaniu z materiłów żywicznych, z warstw o wysokości nawet 14 mikronów, twórz estetyczne, idealnie gładkie modele. Biurowe drukarki PolyJet pozwalają na druk z różnych materiłów jednocześnie.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PALETĄ MATERIAłÄ‚“W POLYJET

Funkcjonalne prototypy

Szybkie prototypowanie - Funkcjonalne prototypy

SPRAWDZAJ I ULEPSZAJ SWOJE PRODUKTY PODDAJĄC JE TESTOM NA KAŻDYM ETAPIE PROJEKTU

Profesjonalne drukarki 3d Stratasys pozwalają ulepszyć proces tworzenia swoich projektów. Funkcjonalne prototypy 3d z prawdziwych termoplastów, stosowanych w na co dzień w produkcji, oraz z materiłów żywicznych, pozwolą Ci sprawdzić poprawność dziłania modeli na długo przed rozpoczęciem produkcji. Zminimalizuj ryzyko wprowadzenia na rynek wyrobu z błędem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DZIAłEM TECHNICZNYM

Znajdź rozwiązanie odpowiadające Twoim potrzebom. Wprowadzaj swoje pomysły szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Prowadź proces projektowania w pełni wewnątrz firmy. Miej pewność zachowania poufności. Bądź niezależny. Testuj i optymalizuj produkt szybciej, częściej i lepiej niż dotychczas.

Dzięki wykorzystaniu materiłów takich jak PC lub ABS twórz prototypy 3d odporne o dużej odporności termicznej, chemicznej, a przede wszystkim mechanicznej. Modele drukowane na maszynach Stratasys gwarantują rewelacyjną jakość wydruków.

FDM

Gdy zależy Ci na idealnym oddaniu geometrii, wyglądu, a także wykończeniu zgodnym z finalnym produktem, sprawdź technologię PolyJet. Drukuj z warstw o wysokości nawet 14 mikronów. Z kilku materiłów w jedym wydruku.

POLYJET