Strona Glówna / Materiały i technologie / Technologie / Technologia PolyJet

Technologia PolyJet Niezwykła precyzja i największy wybór materiałów.

PolyJet to wyjątkowe narzędzie do produkcji gładkich, bardzo dokładnych prototypów, części i narzędzi. Dzięki możliwości wydrukowi z warstw o wysokości jedynie 16 lub 30 mikronów modele stworzone w PolyJet odwzorują nawet najtrudniejsze modele z rewelacyjną dokładnością.
ZAPYTAJ O POLYJET

Opis

Jak działa drukowanie 3D w technologii PolyJet?

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV. Proces wygląda następująco :

 • oprogramowanie drukarki automatycznie ustawia modele na stole roboczym, dzieli je na warstwy i decyduje czy nakłada w danym miejscu materiał modelowy czy też podporowy.
 • drukarka nakłada krople materiału zgodnie z programem, aby natychmiast utwardzić je światłem z promieniami UV. Nadmiar materiału zbierany jest poprzez specjalnie zamontowana rolkę, dzięki czemu powierzchnia modelu ulega wyrównaniu. Proces ten jest powtarzany co warstwę, z tą różnicą, że kolejne z nich budowane są na poprzednio utwardzonej.
 • po zakończeniu procesu użytkownik usuwa materiał podporowy. Model jest gotowy do pracy zaraz po usunięciu podpory.

Korzyści z druku w technologii PolyJet
Największą zaletą technologii jest możliwość tworzenia narzędzi, prototypów lub nawet gotowych części z niewiarygodną dokładnością powierzchni i precyzją, pozwalającą otrzymać nawet najbardziej skomplikowane geometrie.

 • twórz gładkie, bardzo dokładne prototypy;
 • buduj krótkie serie wyspecjalizowanych narzędzi, połączeń czy złożeń;
 • wydrukuj nawet najbardziej skomplikowane kształty;
 • twórz modele zbudowane z kilku różnych materiałów, zmieniając ich kolor i właściwości mechaniczne;
 • zobacz jakie specjalne właściwości oferują konkretne materiały. Od odporności na wysoką temperaturę przez przezroczystość po imitację polipropylenu. Znajdź materiał, który spełni Twoje oczekiwania;

Drukowanie w kolorze i z wielu materiałów

Najbardziej zaawansowany system Connex może tworzyć modele charakteryzujące się różnymi kolorami  i zmiennymi właściwościami mechanicznymi. Connex3 łączy dwa lub trzy materiały i tworzy z nich kompozytowe materiały typu Digital.

Połącz materiał sztywny z imitującym gumę by uzyskać model o różnej skali twardości Shore'a. Mieszaj kolory magenta, niebieski (cyan) i żółty by otrzymać gamę różnych barw. Buduj narzędzia ze sztywnego materiału, obudowane gumą, która nie uszkodzi produktu.

Drukarki PolyJet

Maszyny drukujące w technologii możemy podzielić na trzy rodziny:

 1. Drukarki Objet
 2. Drukarki Eden
 3. Drukarki Connex
 4. Objet1000 Plus

Drukarki Objet to niewielkie, biurowe maszyny drukujące wykorzystujące w procesie jeden materiał modelowy oraz materiał podporowy SUP705. W zależności od maszyny, drukarki Objet mogą drukować nawet z 12 różnych materiałów.

Drukarki Eden to wyjątkowe maszyny, których największą zaletą jest możliwość wykorzystywania w druku materiału podporowego SUP707. Materiał ten jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Włóż wydrukowaną cześć do wody i po kilku godzinach wyjmij kompletnie oczyszczony model. Eden to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują tworzyć bardzo małe, delikatne i skomplikowane modele. Sprawdź Eden260VS !

Maszyny Connex to wyjątkowe drukarki narzędzia zarówno dla projektantów i designerów jak i dla inżynierów. Twórz modele mieszając trzy różne materiały w różnych proporcjach, by otrzymywać różne barwy, odcienie, przezroczystości ale i właściwości mechaniczne. Sprawdź jak Connex sprawdza się w przemyśle!

Objet1000 Plus to największa drukarka Stratasys drukujące w technologii PolyJet. Drukuj z 14 materiałów na stole o wymiarach aż 1metra na 80 centymetrów. Twórz modele i narzędzia między innymi ze specjalistycznego materiału Digital ABS, który między innymi nadaje się do drukowania testowych wyprasek do form wtryskowych!