Strona Glówna / Materiały i technologie / Technologie / Czym jest Connex3

Czym jest Connex3 Wiele materiłów - jeden model

Connex3 to najbardziej zaawansowana maszyna drukująca w technologii PolyJet. Poznaj nowe jej możliwości. Zobacz jak dzięki oprogramowaniu stworzonemu przez Stratsys wspólnie z firmą Adobe możliwe będzie drukowanie trwłych, wielokolorowych modeli.
Zobacz drukarki serii Connex

Connex3

Czym jest Connex3 - Connex3

Maszyny z rodziny Connex3 drukują modele w technologii PolyJet. Dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy drukującej, która może drukować w jednym procesie z trzech materiłów modelowych i materiłu podporowego, Connex3 pozwala tworzyć modele o wielu kolorach i o wielu właściwościach mechanicznych. Twórz idealne prototypy, łącz różne właściwości mechaniczne, drukuj z najbardziej wytrzymłego materiłu dostępnego w technologii PolyJet, czyli z Digital ABS. 

ZOBACZ TECHNOLOGIĘ POLYJET

Maszyny Connex to wyjątkowe narzędzia. Dzięki nim możliwe jest tworzenie wyspecjalizowanych narzędzi i prototypów, jak i wielokolorowych modeli wprost z programów graficznych.

Dzięki możliwości druku z rozpuszczalnego materiłu podporowego SUP706 twórz modele o cienkich ściankach i skomplikowanych kanłach.

Connex3 łączy rewelacyjną jakość powierzchni, gładkość, możliwość wykonania bardzo skomplikowanych modeli oraz możliwość wyboru materiłu z najszerszej dostępnej w druku 3D palety. Dzięki Connex3 możesz drukować mieszając wiele materiłów w jednym procesie, niezależnie czy drukujesz wiele elementów o różnych barwach, jeden wielokolorowy element czy złożenie z kilku materiłów. A to wszystko w prosty sposób otrzymane z Twojego oprogramowania CAD.

Zobacz jak wykorzystać nowo stworzone oprogramowanie Stratasys Creative Colors Software by tworzyć:

  • modele o płynnych przejściach tonalnych między kolorami;
  • modele z zaimplementowanymi teksturami;
  • modele pokazujące rozkład naprężeń wygenerowane z analiz MES;

Na zdjęciu przedstawiony jest model nerki otrzymany z tomografu, w którym żółtym kolorem zaznaczono drogi moczowe, czerwonym żyły, a pomarańczowym guz, który ma zostać wycięty. Lekarze przeprowadzający zabieg już przed operacją dokładnie wiedzą, jak wygląda nerka chorego.

Możliwości Connex3

Czym jest Connex3 - Możliwości Connex3

Drukarki Connex3 to narzędzia, które w rękach inżyniera lub grafika potrafią przynieść duże zyski i zminimalizować koszta. Zgodnie z filozofią Stratasys modele wydrukowane na urządzeniach będą mieściły się w jednej z trzech kategorii wydruków :

  • prototypach;
  • narzędziach;
  • gotowych produktach;

Dzięki najnowszej technologii umożliwiającej płynną zmianę barw, nowe prototypy i modele będą wyglądły zupełnie jak finalny produkt. Potencjalny klient będzie mógł nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć i z bliska przyjrzeć się wszelkim detalom. W pełni rozpuszczalny materił podporowy sprawi, że model będzie w 100% idealny.

Buduj narzędzia z najbardziej zaawansowanego technologicznie materiłu Digital - Digital ABS. Twórz prototypowe wypraski do form, w które wtryskiwane mogą być nawet modele z PC. Sprawdź finalny produkt wtrysku zanim zlecisz wyprodukowanie formy. Wykrycie błędu na tak wczesnym etapie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
Drukuj narzędzia do sprawdzania poprawnych wymiarów produkowanych części, zniweluj koszty. Powlekaj narzędzia materiłem imitującym gumę, aby np. nawiercić części bez uszkadzania ich powierzchni.

Wypełnij stół roboczy finalnymi produktami. Kiedy potrzebne są niewielkie ilości, rzędu tysiąca sztuk, wytwarzanie ich na innych maszynach staje się nieopłacalne. Dodatkowo drukarka 3D pozwala Ci na szybkie wprowadzenie zmian i brak konieczności outsourcingu. Twoja własność intelektualna nie wydostanie się poza firmę!

Stratasys Creative Colors Software

Czym jest Connex3 - Stratasys Creative Colors Software

Najnowsze oprogramowanie Stratasys, przygotowane wspólnie z firmą Adobe, dzięki któremu możliwe jest drukowanie wielokolorowych modeli. Kolory na wydrukach, w przeciwieństwie do wcześniejszych rozwiązań dostępnych w dalszym ciągu w programie Objet Studio, mogą płynnie przechodzić między odcieniami.

Stratasys CCS odczytuje z gotowego pliku 3D PDF, wykonanego np. w programie Adobe Photoshop, ksztłt modelu oraz kolory i tekstury na jego powierzchni. Użytkownik wybiera paletę trzech materiłów z rodziny RIGID OPAQUE (nieprzezroczyste, sztywne). Dla różnych mieszanek, oryginalne barwy i tekstury modelu mogą zostać oddane w inny sposób. Przykładowo, model ze zdjęcia zostł wykonany przy użyciu kolorów Vero PureWhite (biły), VeroCyan (niebieski) oraz Vero Magenta (magenta) i można na nim zobaczyć wiele odcieni wynikających z łączenia tych trzech barw. Efekt końcowy możliwy jest do obejrzenia w podglądzie zanim proces druku zostanie rozpoczęty. Zawsze wiemy jak będzie wyglądł wydrukowany model.

Objet Studio

Czym jest Connex3 - Objet Studio

Oprogramowanie firmy Stratasys współpracujące ze wszystkimi drukarkami PolyJet. Kiedy nie potrzebujemy drukować modeli o płynnie zmieniających się barwach, a szukamy rozwiązań wykorzystujących przezroczystość i specjalne właściwości mechaniczne, to programem, z którego będziemy korzystać, jest właśnie Objet Studio.

Do programu wprowadzamy pliki w formacie STL, w tym także złożenia. Następnie każdemu elementowi złożenia możemy przyporządkować materił, zarówno podstawowy jak i z serii Digital, który powstaje poprzez mieszanie innych barw.

MATERIAłY DIGITAL

Program automatycznie potnie modele na warstwy, wygeneruje nam materił podporowy, zaproponuje najlepsze ustawienie modeli i oszacuje ilość materiłów, jaka będzie potrzebna do wydruku.

Na zdjęciu pokazany model ustawiony do druku w programie Objet Studio. Elementy podświetlone na niebiesko wydrukowane będą z materiłu imitującego gumę, aby zapewnić dobry chwyt kierownicy.