Strona Glówna / Materiały i technologie / FDM / Elastomer TPU 92A

Elastomer TPU 92A Przełomowy elastyczny materiał FDM dla systemu F123

Dzięki nowemu materiałowi w tandemie z serią drukarek 3D F123, po raz pierwszy możliwe jest drukowanie elastycznych elementów w technologii FDM. Połączenie termoplastu TPU z elastycznością, szybkością i niskimi kosztami druku 3D w technologii FDM otwiera całkowicie nowe możliwości dla inżynierów i producentów części z wielu dziedzin przemysłu.
zapytaj o materiał

Opis

TPU to powszechnie znany termoplast poliuretanowy wykazujący dużą elastyczność. Używa się go w bardzo wielu gałęziach przemysłu, m.in.: motoryzacji, budowie maszyn czy produktach sportowych. Może pochwalić się dużą odpornością na ścieranie i rozrywanie a także na działanie oleju i tłuszczów. Teraz ze wszystkich dobrodziejstw tego materiału można skorzystać drukując trójwymiarowe modele w technologii FDM.

Elastomer TPU 92A to nowy materiał od Stratasys, łączący wszystkie zalety tradycyjnego termplastu TPU z wszechstronnością i możliwościami druku 3D w technologii FDM. TPU 92A został stworzony do współpracy z profesjonalnymi biurowymi drukarkami 3D z serii F123, dzięki czemu z możliwości nowego elastomeru skorzystają nie tylko ogromne zakłady produkcyjne, ale także biura projektowe, które proces prototypowania będą mogły wynieść na zupełnie nowy poziom.

Elastomer TPU 92A otwiera nowe możliwości w prototypowaniu a także w produkcji gotowych części finalnych. Dzięki dużej wytrzymałości i niezwykłej elastyczności pozwala na budowanie elementów, które do tej pory były nieosiągalne dla technologii FDM. Nowy materiał pozwoli na druk kompletnych elastycznych elementów, lub elementów stanowiących część większych złożeń, które do tej pory były wykonywane w inny sposób lub drukowane w innej technologii. To pozwoli jeszcze bardziej skrócić czas wprowadzania projektu na rynek a co za tym idzie - widocznie obniżyć koszty. Dzięki serii F123, to wszystko będzie możliwe zarówno na hali produkcyjnej ogromnej fabryki jak i w biurowym zaciszu.

Współpraca z systemami drukującymi

Materiał TPU 92A współpracuje z następującymi systemami drukującymi 3D:

  • Seria Stratasys F123 (F170, F270, F370)